Eszteregnyei Sportegyesület

A futball a vérünkben van

Iszapbirkózás vagy foci

A megye III. dél 27. fordulójában az Eszteregnye csapata a Sand együttesével került szembe.

Az egész heti esőzések miatt a pálya állapota siralmasan hatott első látásra, azonban a játékvezető úgy döntött, hogy alkalmas a találkozó megrendezésére. A bemelegítés során már jobban hasonlított mindkét csapat az iszapbirkózást végző egyénekre, mint játékosokra. A mérkőzés kezdetét követően alig telt el pár perc a játékvezető büntetőt ítélt a sandi együttes számára, egy 16-oson belüli vállal történő test-test elleni küzdelem miatt. /A gyakorlat szerint ilyenkor sárga lapot is szükséges kapnia az elkövetőnek, ez azonban jelen esetben nem történt. a szerk./ A büntetőt eredményesen érvényesítette a sandi játékos. A középkezdést követően az eszteregnyei csapat támadásba lendült. A kapura rúgást követően a Bali Dávid góljával sikerült a 6. percben kiegyenlíteni. A találatot követően az eszteregnyei csapat játékosát le kellett hozni a pályáról, valószínűsíthetően boka törést szenvedett. /Azóta kiderült, hogy valóban így történt, az előzetes vizsgálatok alapján műtétre szorul. Itt szeretném megjegyezni, hogy több sérülés is történt az elmúlt időszakban a játékosoknál. Ez az első alkalom, hogy abszolút sportszerűen a sandi csapat nevében kapott üzenet alapján jobbulást kívánnak a játékosunknak. a szerk./ A harmadik gólra nem kellett sokáig várni, a 12. percben a hazai csapat megszerezte a vezetést. Az elkövetkező időszakban a félidő végéig inkább a sandi csapat támadásiból állt a játék. A szünetet követően az eszteregnyei gárda a 10. percig bírta az ellenállást, míg az 55. percben a harmadik találat megszületett a vendégek részéről. Ahogy a pálya széléről látni lehetett ennek ellenére a vendégek nem adták fel, inkább lerohanások és támadások sorozatát indították, azonban ezek közöl egyet sem sikerült gólra váltani. Nem úgy a hazaiaknál. A mérkőzés második felében a tipikus támadunk és az ellenfél rúg gólt szindróma állt fent. A hazaiaknak még 4 alkalommal sikerült a hálóba találni. A végeredmény így Sand-Eszteregnye 7-1.

Bali Dávidnak fájdalommentes felépülést kívánunk.